Ewa, 26 lat
Zwiększenie wagi ciała
Przed zabiegiem operacyjnym

Ewa to 25-letnia kobieta, która przyszła do mnie z problemem niedowagi. Ważyła 45 kg przy wzroście 170 cm, co dawało jej wskaźnik BMI równy 15,6 – oznaczający niedowagę III stopnia. Ewa była chora na anoreksję nerwową od kilku lat i była pod opieką psychiatry i psychologa. Z powodu niedożywienia i wyniszczenia organizmu, musiała poddać się operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, która była niezbędna dla jej zdrowia i życia.

Aby móc przeprowadzić operację, musiała zwiększyć swoją masę ciała o co najmniej 5 kg w ciągu dwóch miesięcy. Ewa chciała tego dokonać, ale nie wiedziała, jak to zrobić w bezpieczny i zdrowy sposób. Nie lubiła jedzenia, miała zaburzony obraz ciała i lęk przed przytyciem.

Współpraca

Zaproponowałam jej pakiet czterech konsultacji dietetycznych (pierwsza + trzy kontrole) oraz planu żywieniowego pozwalającego w bezpieczny sposób zwiększyć masę ciała. 

Na pierwszej konsultacji po analizie składu ciała BIA i wywiadzie żywieniowym ustaliłam z Ewą cele żywieniowe. Opracowanie indywidualnego planu żywieniowego było sporym wyzwaniem, któremu w mojej ocenie podołałam.

Nie zmuszałam Ewy do jedzenia dużych ilości jedzenia, ale podpowiadałam, jak zwiększyć gęstość energetyczną i odżywczą posiłków, np. dodając oleje, orzechy, nasiona, sery, masło, miód, dżem, itp. Nie zabraniałam Ewie żadnych produktów, ale podpowiadałam, które są lepsze, a które gorsze dla jej zdrowia, i jak je zastępować lub modyfikować.

Efekty

Dzięki mojej pomocy Ewa nauczyła się, jak zwiększyć swoją masę ciała w bezpieczny i zdrowy sposób, bez ryzyka powikłań. Po dwóch miesiącach współpracy Ewa przybrała na wadze 6 kg i osiągnęła minimalną masę ciała wymaganą do operacji. Poprawiło się jej samopoczucie i wygląd. Czuła się silniejsza i zdrowsza, mimo że to dopiero początek jej długiej podróży. Zyskała nadzieję i odwagę.

Możesz być następnym, który osiągnie swoją wymarzoną metamorfozę dzięki mojej pomocy dietetycznej. Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi usługami. Tam znajdziesz szczegółowy opis mojej oferty, cennik, warunki współpracy i formularz kontaktowy. Nie zwlekaj i zarezerwuj swój termin już dziś. Czekam na Ciebie!